10 Ağustos 2012 Cuma

Şu Hortumlu Dünyada Fil Yalnız Bir Hayvandır - Ahmet Şerif İzgören


Kişisel Gelişim

Konusu:


Belki aranızda hala Ahmet Şerif İzgören'i tanımayan vardır ama eminim onun bir sözünü veya anısını bir yerlerde duymuşsunuz veya okumuşsunuzdur, her ne kadar ona ait olduğunu bilmeseniz de. İzgören bu kitabında kendi hayatından örnekler de vererek, arkadaşa anlatır gibi öğütler veriyor. Bunu yaparken, değişik hikayelerden ve fıkralardan da faydalanıyor.


Yorumum:  

Yazar, gerek tavsiyeleriyle, gerek fıkralarıyla, gerekse anılarıyla harmanladığını kitabın dili sade ve akıcı. En az iki kez okunması gereken kitaplardan.

Değerlendirme puanım: 7.5 (10 üzerinden)  


Altı çizilesi satırlar:

...cennet bile yalnız çekilmezmiş (s. 82).

Başarı, istediğinizi elde etmenizdir, 
Mutluluk ise, elde ettiğinizi istemeniz (s. 122).Künyesi:
Şu Hortumlu Dünyada Fil Yalnız Bir Hayvandır
75. Baskı Mart 2012

Kitabın biçimi:

230 sayfa
Boyut: 14x21 cm 
Kağıt: 2. hamur


Arka kapak yazısı:

36 saat içinde kitabınızı iki kere okudum. Okurken sürekli gözlerin doluyordu. Kitabı ikinci kez okuyuşumda hayatımla ilgili radikal kararlar aldım. Sayenizde hayatımın en keyifli otobüs yolculuğunu yaptım.

İlknur İşçi
Alternatif Eğitim Danışmanlık Hizmetleri Eğitim Müdürü

Okumamı tavsiye ettikleri kişisel gelişim kitapları, beni hem okumaktan hem de kişisel gelişimimi tamamlamaktan uzaklaştırmıştı. Örnekleri yabancı isimlerle doluydu, çoğu da çeviriydi zaten. Kitabınızı bir arkadaşım verdi; ayıp olmasın diye aldım. Çok güzeldi, gerçekten çok güzeldi.

Hesna Bulut

Bu kitabı verdiğim bütün arkadaşlarım kitap okumaktan zevk alınabileceğini öğrendiklerini söylediler. 13 yıllık hayatımda okuduğum en samimi iki kitaptan birisiydi. Kendimi ne zaman kötü hissetsem bu kitabı okuyorum; büyüleyici bir şekilde kendimi iyi hissetmeye ve hayatı sevmeye, varlığımdan mutlu olmaya yeniden başlıyorum. Teşekkürler!

Ceren Demirel

Lütfen kitabın üzerine " Evde okunmalıdır!" diye bir uyarı yazın. Kitap yüzünden metroda ineceğim durağı kaçırdım.

Duygu Durak

Yirmi dört yaşındayım. Hiçbir kitabı 50 sayfadan fazla okumamıştım. Kitabınızı aldım, elimden bırakamadım. Bittiğinde gecenin iki buçuğuydu. Harika bir Kitap.

Yazar Hakkında:

Ahmet Şerif İzgören, 1965 yılında İzmir’de doğdu.Tüm büyükleri Manisa’nın Demirci ilçesindendir. Kuleli Askeri Lisesini, ardından Hacettepe Üniversitesi İngiliz Dilbilimi Bölümü’nü bitirdi. Türk Silahlı Kuvvetleri’nde üsteğmen rütbesine kadar görev yaptı. Sonrasında, Ankara Üniversitesi TÖMER'in Bursa şubesini kurdu ve dört yıl yönetti. Devletten özel sektöre geçerek iki ayrı şirkette genel müdürlük yaptı. 18 Eylül 1996’da İzgören Akademi'yi (o zamanki adıyla Academy International’ı) kurdu. Northampton Üniversitesi Sunley Management Center'la beş yıllık bir işbirliği projesini yürüttü. 2001–2002 sezonunda Doğu Akdeniz Üniversitesi’nde öğretim üyeliği görevinde bulundu.

Viyana, Kopenhag, Northampton, Kiev, Dortmund gibi kentler de dahil olmak üzere Urfa'dan Mardin’e kadar yüzlerce şehirde, 3.000’in üzerinde konferans ve eğitim verdi. 2004 yılında takım arkadaşlarıyla birlikte Türkiye Uğur Böcekleri Projesi’ni başlattılar. Proje bünyesinde eğitici eğitimi alan gençler Çocuk Esirgeme yurtlarına, devlet okullarına, cezaevlerine, Anadolu’nun kasabalarına gidip “dürüstlük, iş kalitesi, girişimcilik” değerlerini ve “vatan sevgisi, hoşgörü” ilkelerini öğrettikleri eğitimler verdiler. 2011’e gelindiğinde ücretsiz eğitim verilen vatandaşlarımızın sayısı 153.000’i geçti.

Hâlen İzgören Akademi'nin yönetim kurulu başkanlığını yürütmektedir. İzgören Akademi, altı şirketlik bir takımdır. Ankara, Antalya, Kayseri, Bursa ve Kocaeli'nde bölge müdürlükleri, 42 çalışanı, 16 ortağı vardır. Kurumun yönettiği markalar İzgören Akademi, Elma Yayınevi, 3b Akademi ve İzgören Yayınları’dır. 

Mavi Uğur Böceği olarak gençlere, İzgören Akademi bünyesinde de şirketlere eğitimler vermektedir. Yayımlanmış 16 kitabı vardır.

Yayınlanmış eserleri:

40'ının da Kulpu Kırık 40 Türk
Avucunuzdaki Kelebek
Bir Türk Zabitinin Anıları Muhittin Ergüneş 1917
Dikkat Vücudunuz Konuşuyor
Eşikaltı Büyücüleri
Eyvah! İş Görüşmesi
Geleceğin Organizasyonunu Yaratmak 
Hıdır Kişisel Gelişiyor
Kara Oklar Çetesi Büyük Macera
Küçük Beyaz Uğur Böceği 
Moks Başarıya Giden Yol & Türkiye ve Dünyadan Yüzlerce Uygulama Örneği 
Geleceğin Organizasyonunu Yaratmak
İş Yaşamında 100 Kanguru Sistem Liderliği
Sarı Siyah
Süpermen ve Uğur Böceği
Süpermen Türk Olsaydı Pelerinini Annesi Bağlardı
Şu Hortumlu Dünyada Fil Yalnız Bir Hayvandır
Uçan Halı Babam
 
Satın almak için; (10 Ağustos 2012)

Kitapyurdu (12.48 TL)
Idefix (13.60 TL)
Kitapzen (12.00 TL)
Kitap Ambarı (11.68 TL)
Dünya Kitap (12.80 TL)
D&R (11.99 TL)

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder